Ąžuolo gimnazijos teatro grupės „Dešimt su centais“ sėkmė festivalyje „Žodžiai 2017“
2017-03-31 09:43
Visai neseniai Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijoje susibūrė teatro grupė, save pristatanti pavadinimu ,,Dešimt su centais“.

Dešimt todėl, kad pagrindinę komandos dalį sudaro dešimt gimnazijos teatralų: G. Debesiūnaitė, G. Antulytė, U. Martusevičiūtė, M. Palevičiūtė, G. Krupovičiūtė, A. Saulynas, Ž. Ramaška, E. Baravykas, R. Skamarakas, J. Lynikas. Pasak pačios komandos, ,,O tie centai yra mus į vieną kumštį subūrusi – E. Lužytė bei mus globojanti ir visaip kaip padedanti, mokanti teatro mokytoja T. Žilinskienė.“

,,Ąžuolo“ gimnazijos teatro grupė susikūrė norėdama debiutuoti kasmetiniame jaunimo renginyje ,,Maišatynė 2017“. Šiame humoristiniame konkurse gimnazistai buvo įvertinti kaip „Penktadienio žiūrovų geriausia komanda“ bei „Originaliausia komanda“. Po renginio grupė nenutraukė repeticijų, toliau puoselėjo savo paruoštus etiudus, ieškojo galimybių juos pristatyti kitoms auditorijoms ir sulaukė pasiūlymo dalyvauti Lietuvos moksleivių teatrų festivalyje ,,Žodžiai  2017“ Vilniuje. Kupini noro kurti gimnazistai pradėjo ruoštis naujam  konkursui.

Kovo 26–27 dienomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) vyko respublikinis  Lietuvos moksleivių teatrų festivalis „Žodžiai  2017“. Festivalyje dalyvavo 42 teatro grupės iš Lietuvos miestų ir miestelių. Renginio finale komandos buvo apdovanotos už dalyvavimą festivalyje, o Varėnos ,,Ąžuolo” gimnazijos  teatro grupė „Dešimt su centais “ už savo kūrybos etiudą „Lito vaikai“ buvo apdovanota diplomu „Už šiuolaikišką požiūrį į Lietuvos istorines asmenybes“. Taip pat gimnazijos teatrui atiteko garbinga galimybė dar su penkiomis festivalio moksleivių teatro grupėmis gegužės mėnesį surengti pasirodymą „Keistuolių teatro“ scenoje. Komanda jau nekantrauja, kada galės užlipti į didžiąją teatro sceną, jiems tai neapsakoma garbė ir didis atlygis už norą vaidinti.

„Dešimt su centais“ dėkoja visiems prisidėjusiems prie teatro grupės kūrybinių darbų ir turimų rezultatų!