Baigiamasis Erasmus+ KA1 darbuotojų mobilumo projekto „Nuo mokymo link mokymosi“ sklaidos renginys
2023-01-10 09:26

Sausio 5 d. ,,Ąžuolo“ gimnazijoje vyko baigiamasis Erasmus+ KA1 darbuotojų mobilumo projekto „Nuo mokymo link mokymosi“ sklaidos renginys. Jame savo patirtimi dalijosi paskutiniai projekto dalyviai.

Gimnazijos pavaduotojas ugdymui A. Saulynas išsamiai pristatė suomių ir estų švietimo sistemas, kuriose patirtinis ugdymas turi gilias tradicijas. Jis kartu su fizikos mokytoju R. Balcevičiumi dalyvavo struktūruotuose kursuose ,,Structured Benchmarking Course Finnish Education System", kurių metu gilinosi į patirtinio ugdymo koncepciją. Su tokio ugdymo organizavimo praktikomis susipažino lankydamiesi keliose Suomijos ir Estijos mokyklose. Mokytojai susidomėję klausėsi apie švietimo sistemas, esančias tarp pažangiausių pasaulyje. Kilo idėjų kai kuriuos jų aspektus pirmiausiai išbandyti, o sėkmės atveju ir įsivesti savo gimnazijoje.

Anglų k. mokytoja J. Černienė buvo išvažiavusi į kursus ,,Creativity in the Classroom and Different Ways of Displaying It“ Spilte, Kroatijoje. Mokytoja gilinosi į naujus metodus ir technikas, lavinančias mokinių kūrybiškumą ir kritinį mąstymą projektinių darbų metu. Pristatė vieną iš įdomiausių kūrybinių projektinių darbų metodų – filmo kūrimą pagal pateiktas užduotis. Pakvietė mokytojus pasinaudoti jos parvežta metodine medžiaga ir patiems išbandyti šį metodą su mokiniais. Taip pat pasidalino savo įžvalgomis apie kroatų švietimo sistemą ir žmonių gyvenimo būdą.

Mokytojų, vykusių į darbo stebėjimo vizitą, vardu kalbėjo anglų k. mokytoja K. Volungevičienė. Projekto pabaigoje trys projekto dalyviai vyko į Valensiją, Ispanijoje įgyti praktinių žinių ir įgūdžių projektinio metodo taikymui bei susipažinti su Ispanijos švietimo sistema. Vaizdinio pranešimo metu mokytoja trumpai pristatė Ispanų švietimo sistemą ir daugiausiai dėmesio skyrė patirčiai, įgytai Martorell vidurinėje mokykloje, nes joje projekto dalyviai praleido daugiausia laiko – tris dienas:  stebėjo įvairias pamokas ir projektinius darbus, bendravo su mokytojais ir mokiniais. Įspūdį paliko lauko klasė, kurioje dažniausiai ir vyksta mokinių projektiniai darbai. Pranešimo pabaigoje pasižiūrėjome filmuką apie dalyvių kultūrinius įspūdžius.

Visi projekto dalyviai džiaugėsi dalyvavę šiame Erasmus+ projekte, nes įgavo įvairiapusės asmeninės patirties, parvežė labai reikalingų žinių ir praktikų, kuriomis pasidalijo ir su kitais gimnazijos mokytojais.

Ramunė Kašėtienė

Projekto koordinatorė