DAINOS IŠ TREMTIES
2018-04-13 09:40
Jau tradicija tapo Tarptautinės komisijos kartu su mūsų mokyklos Tolerancijos ugdymo centru organizuojamas respublikinis dainų festivalis  „Dainos iš tremties“, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau atstovų iš visos Lietuvos

Dainų  festivalio tikslas – prisiminti Lietuvos gyventojų tremtis, vykusias 1940–1953 metais, paskatinti pasidomėti, kokias dainas dainavo tremtyje, lageriuose, kokie jausmai ir viltys jose atsispindėjo.

Šiemet kovo 22 d. jau ketvirtą kartą vykusiame renginyje dalyvavo apie 300 dalyvių iš 22 mokyklų. Varėnos kultūros centre prasmingai nuskambėjo partizanų ir tremtinių dainos, skirtos paminėti partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago metus bei atsiminti  didžiausią Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operaciją „Priboi“ („Bangų mūša), vykusią 1949 m. kovo 25-28 dienomis.

Šis festivalis - tai gyva istorijos pamoka, kurios metu skambėjusios dainos sugrįžo iš praeities, primindamos skaudų Lietuvai laiką.