Europos kalbų diena
2016-10-14 09:44
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Visas Senasis žemynas mini šventę įvairiais renginiais.

Tai 16-oji Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Europos Taryba yra sukūrusi šešių lygių sistemą, kuri padeda įvertinti asmens gebėjimą suprasti, kalbėti ir rašyti užsienio kalba. Šiuos standartus pripažino pagrindinės Europos vertinimo institucijos, daugelis Europos valstybių ir Europos Sąjunga kaip dalį „Europaso“ programos, kuria siekiama palengvinti žmonėms sąlygas studijuoti ir dirbti užsienyje. Tą dieną norisi žmonėms papasakoti apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didina daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, stiprina ir išsaugo turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę. Todėl ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, inicijuoti anglų kalbos mokytojų V. Tamošiūnienės ir R. Kašėtienės, visą savaitę ruošėsi šiai dienai mokydamiesi raiškiai skaityti tekstus, filmuodami vaizdo siužetus bei rinkdami informaciją apie užsienio kalbas. Gimnazistai rugsėjo 26-ąją paminėjo ir meniškai šventė Europos kalbų dieną. Vieni kitiems skaitė pripažinimo sulaukusią literatūrą.

I-IV klasių mokinius anglų kalbos mokytojos paskatino skaityti rašytojo, poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro tragedijas. „Hamletas“ bei „Romeo ir Džuljeta“ nuskambėjo įvairiais kalbinės raiškos variantais. Rusų kalbos mokytojų iniciatyva gimnazistai skaitė rusų poeto Sergėjaus Kozlovo pasakų rinkinį „Ežiukas rūke“. Kad ir kokia sudėtinga rusiškų žodžių tartis, šis kūrinys mokinių lūpomis skambėjo puikiai. Moksleiviai, kartu su lietuvių kalbos mokytojomis, skaitė Viljamo Šekspyro sonetus. Vėliau buvo pristatytas mokinių rengtas vaizdo siužetas „Klausimėlis“, kuriame jaunuoliai šmaikščiai atsakinėjo į klausimus apie Viljamą Šekspyrą ir jo kūrybą. Šventė buvo įsimintina.

Kasmet šioje šventėje dalyvauja visi gimnazijos mokiniai. Europos Taryba tikisi, kad ši diena švenčiama visų šalių narių valdžios institucijose, tarp partnerių, taip pat tarp politikų (pavyzdžiui, diskutuojant apie kalbų politiką); tarp gyventojų (kadangi kalbų mokymasis visą gyvenimą, būnant bet kokio amžiaus, namuose, darbe ar mokykloje, yra vienas pagrindinių šios dienos tikslų); tarp savanorių (nevyriausybinių organizacijų, įmonių ir t. t.).

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos

IVe klasės mokinys