Europos kalbų diena gimnazijoje
2017-10-04 22:21

Europos kalbų diena pirmą kartą buvo paminėta 2001 metais ir nuo to laiko kiekvienais metais rugsėjo 26-ąją yra švenčiama visame pasaulyje.

Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Ši puiki šventė vyko ir mūsų mokykloje ir buvo skirta paminėti Lietuvos nepriklausomybės 100-metį. Šia proga užsienio kalbų mokytojai su savo mokiniais surengė konferenciją, kurioje II-IV klasių mokiniai skaitė pranešimus apie garsius Lietuvos žmones Prancūzijoje, Rusijoje, Izraelyje bei angliškai kalbančiose šalyse. Klausėme pranešimų apie mokslininkus M. A. Gimbutas, J. Cohn, R. J. Shiller,  verslininką J. Kazicką, sportininkus R. Jonaitį ir J. Žukauską, talentingus aktorius J. Budraitį, I. Dapkūnaitę, D. J. Sudeikį bei muzikantą A. Kiedį. Visi šie žmonės yra žinomi mūsų krašte ir kitose šalyse.

Mokyklos skaitykloje vyko paroda „Lietuvių išeivijos atstovai Rusijoje“, pirmo aukšto koridoriuje buvo eksponuojami I-II klasių mokinių parengti plakatai apie konferencijoje pristatytas asmenybes.

Kadangi Europos kalbų diena yra švenčiama kiekvienais metais, visi laukiame kitos rugsėjo 26-os, kada sužinosime dar daugiau apie Lietuvą ir kitas Europos šalis.

Gabija Gaidytė, IIIb klasės mokinė