Gegužės 9-oji- Europos diena
2018-05-25 11:38

Europos dieną, kuri švenčiama gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Gegužės 9-oji - Europos diena - Varėnos „Ąžuolo" gimnazijoje paminėta linksmai ir išradingai. Vyko du projekto „ES ir Lietuva" renginiai. Taip pat  Europos egzaminas ir  Bandomasis Europos egzaminas.

II  klasių mokiniai turėjo pristatyti keturias ES šalis-steigėjas: Nyderlandus, Prancūziją, Italiją ir Vokietiją. Reikėjo parengti pateiktis apie šalies geografinę padėtį, politinę sistemą, ekonomiką, kultūrą, pagaminti šalies tradicinį patiekalą, pasisveikinti ir atsisveikinti tos šalies kalba, sudainuoti Eurovizijos dainą. Komisija įvertino dalyvių pasirodymus ir skyrė šias nominacijas: originaliausias, kūrybiškiausias, informatyviausias, visapusiškiausias pasirodymas. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei simbolinėmis dovanomis.  Mokyklos fojė surengta paroda „Daugel Europos veidų“.

Renginio organizatorių teigimu „Šaltojo karo metais ir Eurovizija atliko taikos palaikymo funkciją ir tai vis dar svarbi  šiandieninės kultūros dalis“, tad I klasių mokiniai turėjo sudainuoti populiarias Eurovizijos dainas. Jie taip pat pristatė filmukus apie ES finansuojamas lėšas Varėnai ir jos infrastruktūros plėtrai.

Šie renginiai pralinksmino gimnazijos bendruomenę ir suteikė nemažai naujų žinių apie ES.