Naktinis žygis Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti
2016-06-20 10:15
Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, pirmą kartą paminėta 1950 metais.

Tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Šios dienos išvakarėse, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai kartu su trimis mokytojais išsiruošė į žygį link Bedugnio ežero, esančio maždaug dešimt kilometrų nuo Varėnos miesto. Šį žygį organizavo ir kaip naują gimnazijos tradiciją įvesti sumanė gimnazijos mokinių tarybos nariai ir tarybos vadovė Alvyra Bruzgienė. Žygiuoti dalyviai pradėjo kartu su vakarėjančia saule. Buvo be galo malonu, visi noriai šnekučiavosi, grožėjosi Varėnos krašto gamta. Kai kuriems kelionė buvo tikras atradimas – tiek mokiniai, tiek mokytojai liko nustebę dėl neregėtų artimos gamtos grožybių – žmogaus nepaliestų žvėrelių takų, pievų platybių, jaunų pušynų ir raistų.

Atėję prie Bedugnio ežero, mokiniai kartu su mokytojais smagiai ir jaukiai leido laiką gamtoje: kas žvejojo, kas sportinius žaidimus žaidė, kas maudynių sezoną atidarė. Vakare žygiuotojai saugiai užkūrė lauželį, kuris tapo ne tik šilumos židiniu, tačiau ir puikia maisto ruošimo priemone – ant laužo kepti zefyrai, duona, dešrelės buvo tikras malonumas keliautojams. Saulei nusileidus, pagal GMT numatytą žygio programą, dalyviai maloniai ir nuoširdžiai diskutavo. Diskusijos tema aktuali visiems – kalbėjome apie vaikų teisių pažeidimus pasaulyje, kaip galima būtų pagerinti vaikų gyvenimą, kaip sustabdyti išnaudojimo problemas. Pokalbiuose paliesta ir mūsų artimiausia aplinka, kalbėta apie visai čia pat esančius vaikus – žygyje dalyvaujančius mokinius, kurie noriai dalinosi savo gyvenimiška patirtimi ir dalino patarimus aktualiais jaunimui klausimais. Pokalbiai tęsėsi iki vidurnakčio. Jam atėjus žygio dalyviai vieningai keliavo namų link. Turbūt  šioje žygio dalyje prasidėjo visi netikėtumai ir smagumai. Teko nakties tamsos apgaubtus kelmus peršokti, lįsti pro tankius krūmynus, o visų smagiausia – net du kartus bristi Derėžnyčia. Visi dalyviai grįžę į miestą dalinosi įspūdžiais ir džiaugėsi, jog šis žygis yra išskirtinis ir daugiausiai išbandymų atnešęs renginys ne tik mokykloje, bet ir mieste.

Manome, kad tokie žygiai taps kiekvienų metų tradicija gimnazijoje. Renginys skatina susiburti tiek mokinius, tiek mokytojus ir kartu leisti laiką, atrasti Varėnos krašto gamtos grožį, kalbėti ne tik apie egzistuojančias problemas, bet ir apie gražių bei prasmingų dalykų puoselėjimą. Laukiame Jūsų idėjų papildyti žygio programą bei kviečiame prisijungti prie mūsų kitais metais.

Gimnazijos mokinių tarybos sekretorė Emilija Lužytė