Paskatinti geriausiai lankantys pamokas ir aktyviausi mokiniai
2018-01-17 13:51
Š. m. sausio 8 d. I klasių mokiniai už gerą pamokų lankymą ir aktyvų dalyvavimą renginiuose paskatinti nemokama ekskursija į Kauną.

Gimnazijos I-okai  aplankė Kauno  tvirtovės VII fortą ir dalyvavo dviejose edukacinėse programose.

Edukacinės programos „Ugnies valdovai“ metu mokiniai išsiaiškino, kas yra degimas ir kokios sąlygos būtinos, kad įvyktų degimo procesas, bei susipažino su saugos reikalavimais dirbant su degiomis medžiagomis. Taip pat sužinojo skirtingų medžiagų degimo savybes, stebėdami įvairias degimo reakcijas: domėjosi, nuo ko priklauso liepsnos spalva bei kas daro įtaką degimo reakcijos laikui, sužinojo, kas skatina ir kas stabdo degimo procesą. Programos pabaigoje išsiaiškinta, kokiu būdu galime saugiai palaikyti ugnį savo rankose.

Edukacinės programos „Lobio paieška VII forte“ metu leistasi į aktyvią pažintį su Kauno tvirtovės VII fortu. Programos metu mokiniai, lydimi vyresniųjų kolegų, susipažino su karių gyvenimo tvirtovėje ypatumais bei leidosi į galvosūkių kupiną misiją – įtraukiančią lobio paiešką. Programos metu atliekant loginio-kūrybinio mąstymo reikalaujančias užduotis, susipažinta su Kauno tvirtovės ir VII forto istorija bei XIX a. pab. - XX a. pr. fortifikacija ir jos terminais.

Užsiėmimo metu ugdytos mokinių asmeninės, iniciatyvumo ir kūrybingumo, pažinimo, mokėjimo mokytis, problemų sprendimo, chemijos ir gamtamokslės kompetencijos.