PROJEKTO ,,SUVIENYTI MUZIKOS” KOMPAKTINĖS PLOKŠTELĖS PRISTATYMAS
2017-11-20 18:00
Paskutinę dieną prieš prasidedant rudens atostogoms, į Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos skaityklą susirinko Erasmus+ mokyklų partnerystės projekto

„Suvienyti muzikos“ dalyviai – mokytojos Alvyra Brūzgienė, Renata Bakulienė, Kristina Volungevičienė bei mokiniai Evelina Stonytė, Gabija Miliūtė, Agnė Leikūnaitė, Rūta Verseckaitė, Monika Kubelevičiūtė, Milita Naujalytė, Simas Krušniausias, Paulius Karlonas, Arnas Saulynas, Rokas Volungevičius – bei svečiai.  Proga labai graži – apžvelgti dviejų metų  projektines veiklas bei mokyklos bendruomenei pristatyti Lietuvoje išleistą kompaktinę plokštelę.

Nuskambėjus projekte dalyvavusių mokinių atliekamai sutartinei „Nuslaida saulala“, projekto koordinatorė svečiams pristatė mokykloje bei išvykose įgyvendintas veiklas. Buvo pristatytas mūsų mokinių Pauliaus ir Simo sukurtas tinklalapis adresu www.unitedinmusic.eu, į kurį medžiagą talpino ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet ir partneriai iš Italijos, Prancūzijos ir Rumunijos. Jame galima rasti visų šalių mokinių sukurtus projekto logotipus, nuotaikingus filmukus, muzikinių terminų žodynėlį, visų šalių dalyvių – ir mokytojų, ir mokinių – profilius, autentiškų liaudies dainų aprašymus anglų kalba, dainų tekstus originalo kalba bei jų vertimus į anglų kalbą, dainų partitūras, rašytas naudojant Sibelijaus programą, bei pačių mokinių atliekamų liaudies dainų bei jų aranžuočių įrašus. Žiūrovai irgi galėjo pamatyti ir išgirsti italų, prancūzų bei rumunų mokinių atliekamų dainų įrašus.

Kadangi projektinis darbas vyko ne tik namuose, bet ir taip lauktose išvykose, kurių metu mokiniai ne tik keliavo, repetavo, mokėsi, linksminosi, bet ir koncertavo vietos bendruomenėms, tai projekto tinklalapio „Susitikimų kampelyje“ galima rasti ir visų tarptautinių koncertų įrašus bei fotografijose įamžintas smagias susitikimų akimirkas.

Renginio kulminacija buvo visų projekto dalyvių taip lauktos kompaktinės plokštelės, kurios dizainą sukūrė mūsų mokyklos mokinys Simas Krušniauskas, pristatymas. Plokštelėje galima rasti 17 autentiškų ir 5 aranžuotas italų, lietuvių, prancūzų ir rumunų liaudies dainas. Mokiniams buvo įteiktos ne tik kompaktinės plokštelės, bet ir atminties laikmenos su trijų koncertų partnerių šalyse įrašais. Mokyklos muziejui buvo perduota foto knyga, iliustruojanti visus tarptautinius projektinius susitikimus.

Renginio pabaigoje projekto dalyviai pasidalino mintimis apie savo patirtis šioje netradicinėje muzikinėje veikloje bei palinkėjo visiems susirinkusiems svečiams būtinai patiems pasinaudoti Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis.

Prieš vaišinantis tortu, projekto koordinatorė padėkojo kolegoms ir mokiniams, įgyvendinusiems projektą, už pasiaukojimą ir puikų darbą, bendravimą bei bendradarbiavimą nelengvoje, bet be galo įdomioje veikloje. Jos metu dalyviai ne tik susipažino su Europos šalių liaudies muzika, bet ir pamilo ją, aplankytus kraštus ir žmones.  Kartu muzikuojant įrašyta projektinė plokštelė dar ilgai primins šios nuostabios veiklos akimirkas.

Tarptautinio projekto koordinatorė

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė

Kristina Volungevičienė