Renkiesi profesiją – kuriesi ateitį
2018-03-14 17:05
Kiekvienam vienas svarbiausių dalykų yra teisingai pasirinkti profesiją, tačiau labai dažnai jauni žmonės nežino, kuo norėtų būti, su kokia sritimi sieti tolesnę savo ateitį.

Dar mokykloje mokiniai  pradeda ruoštis savo karjeros keliui, priima pirmuosius sprendimus. Padedamai mokytojų, karjeros veiklos koordinatorių, tėvų, mokiniai turi išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias pasirinkti studijų kryptį, profesinę veiklą, planuoti savo vietą darbo rinkoje.

Vasario 6 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena – karjeros diena „Renkiesi profesiją – kuriesi ateitį“. Jos tikslas – motyvuoti, skatinti mokinius rinktis patinkančias profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgiamą darbą. Į gimnaziją atvyko atstovai iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Vilniaus dizaino kolegijos, Alytaus kolegijos, AMES kalbų mokyklos. Gimnazistai buvo supažindinti su priėmimo į aukštąsias mokyklas naujovėmis bei studijų galimybėmis, perspektyvomis baigus studijas. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti daugiau apie juos dominančias studijų kryptis. Gimnazistai domėjosi, klausinėjo, diskutavo rūpimais klausimais, džiaugėsi gavę praktiškų patarimų.

Karjeros diena prabėgo lyg akimirka. Tikimės, kad ir ateityje pavyks sėkmingai bendradarbiauti su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis.