Respublikinis projektas ,,Žydų literatūros puslapius atvertus‘‘
2018-04-18 13:16
2017 – 2018 m. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo projektą ,,Žydų literatūros puslapius atvertus‘‘.

Šio projekto tikslas – supažindinti Lietuvos moksleivius su jidiš literatūra ir žydų kultūra. Jo metu mokyklų bendruomenės susipažino su litvakų rašytojų, rašiusių jidiš kalba, kūryba. Skaitydami šiuos kūrinius mokytojai ir mokiniai sužinojo apie Lietuvoje nepelnytai pamirštą be galo turtingą jidiš literatūrinį palikimą, Lietuvos žydų gyvenimą, tradicijas, mąstymo ypatumus.

Baigiamasis projekto renginys vyko Vilniuje, Rusų dramos teatre. Jo metu pagal jidiš literatūros kūrinius šešių Lietuvos miestų Tolerancijos ugdymo centrai pristatė savo baigiamuosius darbus – sukurtus spektaklius. Mūsų gimnazijos mokiniai, vadovaujami teatro mokytojos Tatjanos Žilinskienės pristatė spektaklį ,,Gražioji Minkė“, pagal rašytojo A. M. Diko apsakymą.