Susitikimas su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu A. Pranckevičiumi
2017-05-08 07:49
Trečiadienį, balandžio 26-ą dieną, Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai turėjo kiek neįprastą pamoką – ją vedė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Pamoka buvo prizas – laimėjome Europos Komisijos paskelbtą konkursą.

Apie konkursą žinią paskleidė mūsų moksleivis Lukas Macijauskas (IVc), o Domantas Vičkačka (IVb) sugalvojo originalų klausimą, kuris išsiskyrė originalumu iš kitų 50-ies mokyklų ir organizacijų pateiktų klausimų.

Į pamoką, kurios metu mokytojai galėjo šiek tiek atsipūsti, sugužėjo būrys gimnazijos mokinių. A. Pranckevičius pasidalino savo patirtimi, apie penkis Europos ateities scenarijus, kurie yra be galo aktualūs, kalbėjo užduodamas retorinį klausimą: ,,Kas būtų, jei Europos Sąjunga žlugtų?“  Kvietė pamąstyti apie Europą be Europos Sąjungos. Be visų žinių, kurias mums suteikė ši pamoka, tapome daugiau motyvuoti keisti savo ir bendruomenės gyvenimą.  Žymaus žmogaus patirtis įrodė, jog tik atkakliai siekdami tikslų ir nepasiduodami mes galėsime keisti pasaulį ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos lygmeniu. Tad galima pasidžiaugti, kad tokių konkursų dėka yra iš naujo atrandami regionai ir suteikiama viltis tiems, kurie galbūt seniai ją prarado: Europos ateitis yra mūsų visų ateitis ir tik nuo mūsų priklauso, kokią Europą išvysime rytoj.

Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos IVb kl. moksleivė ir Jaunimo Europos komandos narė Rugilė Užusėnaitė