Tęsiame tradiciją
2023-06-01 09:15
Š. m. gegužės 25 d. Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos bendruomenė susirinko švęsti ,,Metų ąžuolyną 2023“.

Į gimnazistų ir jų mokytojų gyvenimą grįžo nuotaikinga ir laukiama šventė. Keletą metų dėl COVID-19 šios tradicijos buvo atsisakyta, bet šiemet, nebelikus kliūčių, gimnazijos bendruomenė nusprendė, kad atėjo laikas visiems pasidžiaugti šauniais gimnazistais, jų mokytojais ir darbais.

Šiemet buvo skirtos tokios  mokinių nominacijos:

1. Metų šaulys   (už aktyvią šaulišką veiklą, uolų bei iniciatyvų pareigų vykdymą ir asmeninį indėlį jaunųjų šaulių veikloje) - Andrius  Kamarauskas, IIIa.

2. Aktyviausias  gimnazistas (už  dalyvavimą konkursuose, tarptautiniame projekte ir indėlį į Varėnos bendruomenės garsinimą) – Ugnė  Aksomaitytė, Ib.

3. Metų  sveikuoliai   (už labai gerą pamokų lankomumą) – Elvina  Kvaraciejūtė, IVa, Meida  Didikaitė, IVa, Herkus Vyšniauskas, Ia.

4. Metų  komanda  (už aukštus pasiekimus rajoninėse, zoninėse, tarpzoninėse varžybose ir galutinę 5-ą vietą Lietuvoje) – Vaikinų tinklinio komanda.

5. Gimnazijos  fotomenininkai  (už surengtus parodų ciklus ir suteiktą galimybę pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais) – Vakaris  Ramanauskas, IIa,  Kristupas  Kemeža, IVc.

6. Metų   skaitytojas  (už meilę knygai ir aktyvų dalyvavimą projekte  ,,Metų  skaitytojas“ ) – Matas  Bugailiškis, IIb.

7. Metų  šachmatininkas  (už laimėtą  šachmatų  turnyrą) – Ernestas  Bikas, IIb.

8. Jaunasis  mokslininkas    (už pasiekimus rajoninėse olimpiadose, pirmąją vietą Lietuvos biologijos olimpiadoje ir sidabrą Europos  praktinėje gamtos mokslų olimpiadoje Latvijoje) – Artūras Makselis, IIa.

9. Metų pasiekimas  (už aktyvų dalyvavimą ir pasiekimus rajoninėse olimpiadose) – Reda  Alekšiūnaitė, Ib, Barbora  Balcevičiūtė, Ia, Morta  Sakalaitė, IIb.

10.  Metų  ambasadorius (už patriotiškumą puoselėjant savo šalies ir  Europos piliečių  vertybes) – Ūla  Čiočytė, IIIb.

11. Metų  režisierius ir metų animatorius (už kūrybiškai papasakotą istoriją filme  ,,Jiems buvo 21...“) : Metų  režisierius – Titas  Zajančkauskas, IIIa, Metų animatorė – Ieva  Kačiurinaitė, IIIb.

Mokytojų nominacijos:

1.  ,,Žmones suartina veikla“ (už mokinių kūrybiškumo ugdymą, kūrybinių komandų būrimą bendrai  veiklai, kritišką požiūrį ir patariamąjį žodį) – Tatjana  Žilinskienė.

1. Metų  gerumas (už gerumo akcijos ,,Pyragų diena“ palaikymą, altruistinį pilietiškumo, patriotiškumo ugdymą, istorinės atminties puoselėjimą) - Rūta  Jasevičienė.
  2. Metų  atradėjas (už kūrybingų ir talentingų  mokinių atradimą, motyvavimą bei jų darbų parodų organizavimą gimnazijoje) – Alvyra  Brūzgienė.
  3. Metų  ugdytojas (už indėlį ugdant jaunuosius  gamtamokslininkus) – Vida  Stonienė.
  4. Metų ,,Žalia-balta“  (už sporto  propagavimą ir patriotiškumo ugdymą) - Vilma  Saulynienė.
  5. Metų  indėlis (už  mokinių  kūrybiškumo ir saviraiškos skatinimą, indėlį į mokyklos kultūros puoselėjimą  bei aplinkų kūrimą) – Jurgita  Zabielaitė.
  6. Metų  startas (už tai, kad turėjo drąsos pakeisti veiklos sritį, ėmėsi mokyti verslumo ir su mokiniais įkūrė tris mokomąsias bendroves) – Monika  Kemežienė.
  7. Išskirtinė nominacija  ,,Metų  pedagogas- 2023“ (už visapusiškumą: itin aktyvią šaulių veiklą, verslumo ugdymą, pilietines  iniciatyvas  ir visuomeniškumą) - Rita  Lysenko.

Išdalintos padėkos, atminimo dovanėlės, nugriaudėjo plojimai, bet nenutrūko tradicija. Kitamet vėl rinksime šauniausius. Svarbiausia, kad šaunus ąžuolynas auga, bus iš ko rinkti.