VARĖNOS „ĄŽUOLO" GIMNAZIJA

 „Ąžuolo“ gimnazijos jaunimas skleidžia Europos Sąjungos idėjas

mepa1.png
2016 -2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, arba kitaip – „MEPA“. Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje. Praeitais mokslo metais gimnazija gavo Mokykla- Europos Parlamento  ambasadorė vardą. Šiais mokslo metais  gimnazija vėl prisijungė prie ES idėjų skleidimo. Jaunųjų ambasadorių komanda pasiruošusi  aktyviai dirbti: daug naujų  narių ir daug puikių idėjų!

Parengta pagal EP informacijos biuro medžiagą

#MEPALIETUVA

MEPA veikla 2020-2021 m. m.

Solidarumo su Baltarusijos tauta diena

pb.jpgVasario 7-oji paskelbta Solidarumo su Baltarusijos tauta diena, skirta atkreipti viso pasaulio dėmesį į taikų demokratinių pokyčių siekį kaimyninėje šalyje ir į būtinybę visose pasaulio valstybėse saugoti bei puoselėti demokratines vertybes. Lietuvoje ši diena yra minima kaip Susigiminiavusių miestų solidarumo akcija, prie kurios prisidėjo net 28 Lietuvos savivaldybės, tarp kurių ir mūsų gimtasis miestas – Varėna. Miesto centre fontanas yra papuoštas Baltarusijos vėliava, o mes – Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos MEPA komandos atstovai – norėdami prisidėti prie šios akcijos, savo veidus taip pat papuošėme Baltarusijos vėliava. Tikimės, jog ne tik mūsų, bet ir kitų šalių palaikymas padės baltarusiams apginti demokratines vertybes ir savo laisvę.

#MepaVarėna #MepaLietuva


Susitikimas su EK nariu V.Sinkevičiumi


asin.jpgGruodžio 4 d. MEPA nariai turėjo galimybę sudalyvauti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje surengtame EK nario Virginijaus Sinkevičiaus, atsakingo už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, diskusijų cikle su Europos piliečiais. Šį kartą diskusija vyko su Lietuvos auditorija. Be Virginijaus Sinkevičiaus diskusijoje dar dalyvavo  Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Urban Earth Lovers Lietuva įkūrėja Laura Prevelytė-Juknė, diskusijos moderatorius radijo ir televizijos laidų vedėjas, žurnalistas Richardas Jonaitis. EK narys V. Sinkevičius kalbėjo apie Europos žaliąjį kursą, žiedinę ekonomiką, taršą, vartotojus ir vartojimą. Taip pat galima buvo išgirsti ir kitų pašnekovų nuomonę apie ne tik jiems, bet ir Lietuvai bei Europai svarbias problemas. Buvo atsakyta į auditorijos klausimus: ar pandemija prisideda prie ekologijos gerovės, ar lėšos, skirtos žaliajam kursui, bus išnaudotos teisingai.

Džiugu, jog buvo galimybė pagerinti žinias apie klimato kaitą, Europos žaliąjį kursą.

#MEPAVarėna #MEPALietuva


Tolerancijos dėlionė

t1.jpg
Viena iš ES vertybių - tolerancija.

Tačiau ką reiškia būti tolerantiškiems?

Suprasti ir priimti tai, kad nepriklausomai nuo kultūrinių, išvaizdos ar charakterio skirtumų, visi esame žmonės, nusipelnę lygių teisių ir galimybių. Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis - Tolerancijos Dėlionė. Ši tema įkvėpta minties, kad visuomenė susideda iš daugybės skirtingų detalių, kurias sujungus gauname ,,visuomenės paveikslą”. MEPa komanda taip pat sudaryta iš dalelių - skirtingų, idėjų kupinų narių. Būtent šiuo nuotraukų koliažu, imituojančiu dėlionę, mes prisidedame prie tolerancijos puoselėjimo ir skatiname visus europiečius toleranciją skleisti ne tik lapkričio 16 d., bet ir visus metus.

 

#MEPALIETUVA


Klimato kaitos diena


mmm.jpgDaugeliui žinoma, jog spalio 24-oji visame pasaulyje yra minima kaip klimato kaitos diena. Klimato kaita – tai vienas didžiausių mūsų laikų pavojų ir iššūkių, kuri veikia visus pasaulio regionus. Tirpsta ašigalių ledynai, kyla vidutinis jūros lygis. Vienuose regionuose ekstremalūs orų reiškiniai ir lietūs tampa vis dažnesni, o kiti kenčia nuo vis didesnių karščio bangų ir sausrų. Lietuva taip pat jau susiduria su intensyvėjančiomis ir dažnėjančiomis ekstremaliomis oro sąlygomis (karščio bangomis, audromis ir potvyniais), dėl kurių mažėja pasėlių derlius, nyksta biologinė įvairovė, veikiama ekonomika bei žmonių sveikata. Tačiau prie klimato kaitos lėtinimo, situacijos stabilizavimo labai paprastai galime prisidėti ir kiekvienas iš mūsų – išmesti mažiau atliekų, sunaudoti mažiau energijos, rūšiuoti atliekas, pasodinti medį. „Dėl klimato kaitos mums nereikėtų atsisakyti to, ką naudojame savo įprastiniame, kasdieniame gyvenime, bet tai, ką turime, reikia naudoti efektyviau ir atsakingiau“, – teigia prof. A.Bukantis.  Šios dienos nepamiršome, todėl paminėjome ir savo gimnazijoje. MEPA komandos narė Eglė savo klasei pravedė pamoką, kurioje kalbėjo apie klimato kaitos problemą ir jos negrįžtamą žalą.

#MEPALietuva #MEPAVarėna

Demokratijos šventė – artėjantys rinkimai 12023.jpg12024.jpg

Sąmojingi, europietiškomis vertybėmis besivadovaujantys moksleiviai prisijungė prie KTU organizuojamo socialinio edukacinio projekto „Mokiniai renka Seimą“, kuriame turėjo galimybę „balsuoti“ už labiausiai patikusį kandidatą. „Šis projektas – tai viešojo valdymo pamoka mokiniams, kuria siekiame „užkrėsti” jaunus žmones sveiko pilietiškumo dvasia, formuoti įprotį aktyviai dalyvauti rinkimuose ir ugdyti gebėjimą priimti pagrįstus ir argumentuotus sprendimus balsuojant. Antra vertus, politikams šis projektams suteikia galimybę iš arčiau pažinti savo jaunąjį arba būsimą rinkėją, suvokti jo lūkesčius. Taigi, šis projektas yra prasmingas visiems dalyvaujantiems“, – tvirtino viena renginio organizatorių bei projekto koordinatorė Eglė Vaidelytė. Diskusijoje dalyvavo kandidatai į LR Seimą: Ingrida Šimonytė (TS-LKD), Gintautas Paluckas (LSDP), Viktorija Čmilytė-Nielsen (LRLS) ir Tomas Tomilinas (LVŽS), kurie diskutavo jaunimui aktualiomis temomis apie švietimo, jaunimo užimtumo ir aplinkosaugos politikos klausimus.

#MEPALIETUVA

 

O prisiminus Europos kalbų dieną...


12022.jpg1202.jpg

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Ši šventė neaplenkė ir mūsų gimnazijos. Jaunieji ambasadoriai surengė protmūšius II-III klasių mokiniams, kurių metu reikėjo atsakyti į klausimus apie daugiakalbystę, ES istoriją ir skirtingas kultūras. Tai buvo ypač turininga patirtis. Gimnazistai ne tik gerai praleido laiką, bet ir pasisėmė daug naudingos informacijos. Kinų patarlė sako, jog kuo daugiau kalbų moki – tuo daugiau langų į pasaulį atsiveria.

Linkime domėtis, mokytis ir saugoti kalbas!

#MEPAVarėna #EuroposKalbųDiena

 


MEPA veikla 2019-2020 m. m.Netradicinė pamoka Varėnos r. savivaldybėje

v1.jpgv2.jpg


Vasario 5 d. , minint Europos duomenų apsaugos dieną, projekto „Mokyklos- Europos Parlamento ambasadorės“ komanda lankėsi Varėnos r. savivaldybėje ir klausėsi pristatymo apie asmens duomenų apsaugą. Informaciją pateikė savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėja I. Radzevičienė ir Bendrojo skyriaus vedėja I. Krajauskienė. Buvo apžvelgti asmens duomenų apsaugos reikalavimai. Sužinojome, kur kreiptis ir ką daryti, kai yra pažeidžiama duomenų apsauga, kokia atsakomybė laukia pažeidėjų. Dalintasi patarimais, kaip apsaugoti mūsų duomenis. Kalbėta, kaip Lietuvoje įgyvendinami įvairūs reglamentai ir įstatymai, liečiantys minėtą sritį. Analizavome statistinius duomenis, kuriuose atsispindėjo apklausos dalyvių Lietuvoje rezultatai, atsakant į klausimus: ar žino kas yra asmens duomenys, BDAR (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), į kurias institucijas galima kreiptis dėl pažeidimų ir pan.

Džiaugiamės paskaita. Dabar mūsų tikslas – šias žinias perduoti gimnazijos bendruomenei.

#MEPALIETUVA Susitikimas su Europos Parlamento nariu P. Auštrevičiumi

 vasar1.jpgvasar2.jpg

Sausio 24 d. mūsų gimnazijoje lankėsi europarlamentaras Petras Auštrevičius. Per Europos pamoką politikas gilinosi, kokia kryptimi judės Sąjunga, t. y. apžvelgė šešis esminius prioritetus, susijusius su aplinka ir klimatu, proveržiu ekonomikoje, skaitmeninėje rinkoje, demokratijos stiprinimu bei ES vaidmens svarba pasaulyje. Gimnazistai klausė europarlamentarą apie Astravo AE, JAV muitus europietiškoms prekėms, karinio Rusijos ir Lietuvos (kartu ir ES) konflikto grėsmę, kaip ES padėtų Lietuvai karo atveju. EP frakcijos „Atnaujinkime Europą“ narys akcentavo, kad  jaunimas būtų aktyvus ir neabejingas sprendžiant aktualias šių dienų problemas.

Itin džiaugiamės įtraukiančia ir jaukia P. Auštrevičiaus pamoka! 


Pamoka apie ES vertybes


aaa1.jpgaaa.jpg
Gruodžio 13-ąją kelios jaunosios ambasadorės pravedė pamoką II gimnazijos klasės mokiniams apie Europos Sąjungos vertybes: žmogaus orumą, demokratiją, laisvę, lygybę, teisinę valstybę ir žmogaus teises. Taip pat buvo kalbama apie Sacharovo premiją, LUX kino apdovanojimus, įvairias aktualijas. Mokiniai bandė teisingai išversti tris žodžius: laisvė, lygybė, brolybė, esančius ant Prancūzijos vieno euro monetos. Pamoka buvo vainikuota protmūšiu, kurio metu patikrintas mokinių dėmesys bei atmintis. Rezultatai nudžiugino ne tik dalyvius, bet ir jaunuosius ambasadorius. 

Pamoka praėjo itin naudingai ir linksmai!

 

#MEPALIETUVA 


Paskaita Europos namuose

191.jpg192.jpg
Lapkričio 12 d., norėdami dar labiau pažinti Europos Sąjungą, jos vertybes, tikslus ir iškylančias problemas, jaunieji ambasadoriai vyko į Vilniuje įsikūrusius Europos namus. Ten turėjo galimybę klausytis įdomios paskaitos, pasidalinti savo nuomone ir mintimis, įtvirtinti turimas žinias bei sužinoti daug naujo. Moksleiviai išbandė virtualios realybės akinius, dėliojo magnetukus ant ES žemėlapio, sulaukė atsakymų į rūpimus klausimus.

193.jpg
Diena praėjo turiningai, grįžo kupini įspūdžių, žinių ir dėkingumo už šiltą priėmimą.

"Nėra natūralesnio troškimo, kaip žinių troškimas." - Mišelis de Montenis.

#MEPALIETUVA

Tarptautinė kovos su skurdu diena

333.jpg

Spalio 17 d. minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Tą dieną 1987 m. 100 000 žmogaus teisių gynėjų susirinko į Paryžiaus Trocadero aikštę pagerbti bado, skurdo, smurto ir žmogiško abejingumo aukas, išreikšti savo susirūpinimą skurstančiaisiais ir pakviesti žmoniją susivienyti žmogaus teisių gynimo tikslais.

Jaunieji ambasadoriai, norėdami paminėti Tarptautinę kovos su skurdu dieną, prisiruošė daug arbatos ir išėjo į Varėnos centrą. Pasakojo žmonėms apie šios dienos svarbą, kaip ES siekia mažinti skurdą, ragino nebūti abejingais.

 „Skurdas nėra atsitiktinumas. Kaip vergija ir apartheidas, jis yra žmonių sukurtas ir gali būti panaikintas žmonių veiksmais.“ Nelsonas Mandela

#MEPALIETUVA

Susitikimas su notaru R.Miknevičiumi

14.jpg
Globalėjanti Europa - klausimus kelianti ir atsakymų bei sprendimų ieškanti Europa.

Su šia mintimi spalio 23 d.  jaunųjų ambasadorių delegacija lankėsi pas notarą Raimundą Miknevičių, kuris noriai papasakojo apie bendrus ES narių valstybių reglamentus, teisės ir sandorių svarbą mūsų kasdienybėje.

Žinoti savo teises ir pareigas - privalu kiekvienam piliečiui. 

#MEPALIETUVA


„Aš – žalias! Mada ar būtinybė“

22.jpg223.jpg
Spalio 16 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame penki Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo.

Jaunoji ambasadorė Agita Beržanskaitė , vedama europietiškų idėjų, laimėjo šiuos debatus ir dabar dalyvaus finaliniame „Eurodebatai“ renginyje Vilniuje, Europos namuose!

Linkime sėkmės ir džiaugiamės europietiškos idėjos sklaida! 

 

#MEPALIETUVA
Europos kalbų dienos iniciatyva- pamokų maratonas

71436082_464377507486350_7234556794440253440_n.jpg
70944863_2238968506213131_9189603260216901632_n.jpgJaunieji ambasadoriai, paruošę pristatymą rusų ir anglų kalbomis, rugsėjo 23-27 d. lankėsi pamokose ir supažindino moksleivius su projektais „ Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“, Erasmus + bei Euroscola . Taip pat smagiu protmūšiu minėjo kalbų svarbą Europos kontekste.

Tai buvo puiki patirtis ir proga pagerinti užsienio kalbų žinias.

 

#MEPALIETUVA 
Kas man, Europos Sąjungos piliečiui, yra solidarumas?

71776981_622722548259625_401014512242655232_n.jpg
Solidarumas – tai bendra atsakomybė už vienas kitą, aplinką, tuos, kas patys negali savimi pasirūpinti.

Besivadovaudami viena pagrindinių Europos skleidžiamų idėjų – solidarumu – savo foto akcija  #SupportingEuropeSolidarity  išreiškėme palaikymą visiems, kovojantiems už silpnesnių gerovę.

Prisijungėme prie Varėnos ,,Ąžuolo" gimnazijos savanorių komandos iniciatyvos ,,Padėk beglobiams šuniukams". Nelikime abejingi ne tik šunyčiams, bet ir visiems, kam reikia mūsų pagalbos.

#MEPALIETUVA

 


Oficialus jaunųjų ambasadorių susitikimas

mep3.jpgmep2.jpg

Kupini entuziazmo, „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji ambasadoriai kimba į darbus ir vėl dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Idėjos liejasi laisvai. Visi su savo pomėgiais, galimybėmis ir tikslais pasiryžę ryžtingai nešti  ES idėją.


Kaip gimė jaunųjų ambasadorių komanda?


mep1.jpg

Rugsėjo 6 d. III a. klasės mokinės Beržanskaitė Agita ir Blažulionytė Geida (senosios MEPA komandos narės) gimnazijos moksleiviams pasakojo apie projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ir kvietė prisijungti prie ES idėjų skleidimo. MEPA veikla susidomėjo nemažai  II-IV klasės gimnazistų, turinčių puikių idėjų ir pasiryžusių aktyviai dirbti. Taip gimė jaunųjų ambasadorių komanda.
Europos judumo savaitė

jud1.jpgjud2.jpg
Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija Europos šalys raginamos skatinti darnų transporto priemonių naudojimą ir pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

Gimnazijoje ši savaitė buvo paminėta atviru „EUROPONG“ žaidimu, kuris vyko rugsėjo 20 d.  Jis visą dieną džiugino fizinio ugdymo pamokose dalyvaujančius mokinius. Integruojant  šį žaidimą į pamokos planą, kartu su mokytojais į veiklą buvo įtraukta daug gimnazistų. Čia jie galėjo treniruoti rankos taiklumą, vaišintis obuoliais ir svarbiausia – sužinoti daugiau apie Europos judumo savaitę. Džiugu, jog iniciatyva pavyko.
MEPA veikla 2018-2019 m. m.

Integruota matematikos- fizikos pamoka


mm1.jpgmm2.jpgmm3.jpg
 
       Gegužės 9 d. III a, b, c, d kl. vyko integruota matematikos – fizikos pamoka, kurią vedė matematikos mokytoja V.Jotautienė ir fizikos mokytoja R.Janavičienė. Pamokos metu mokiniai prisiminė apie Europos Parlamentą , kitas ES institucijas, analizavo ES valstybių plotą, gyventojų skaičių, susipažino su žymiausiais senovės matematikos ir fizikos mokslininkais iš ES šalių.


I b kl. mokiniai Varėnos seniūnijoje

sen.jpg

Gegužės 10 d. I b kl. mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Mes europiečiai“. Aplankyta Varėnos seniūnija ir jos darbuotojai pasveikinti su Europos diena.


Susitikimas su Matuizų pagrindinės mokyklos bendruomene

m11.jpgm12.jpg

                                                                                                                                                                            Gegužės 11 d. MEPA komanda susitiko su Matuizų pagrindinės mokyklos bendruomene. Buvo pristatyta MEPA veikla. 8-10 kl. mokiniams suorganizuotas protmūšis „Ką žinau apie ES“. 5-7 kl. komandos kontūriniame žemėlapyje turėjo pažymėti Europos Sąjungos valstybes ir atsakyti į pateiktus klausimus. Smagiai ir naudingai praleistas laikas skatinant ir kitų Varėnos r. mokyklų bendruomenių aktyvų domėjimąsi Europos Sąjunga, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje.

m13.jpgPamokėlė apie ES  Varėnos „Pasakos“ lopšelyje- darželyje

 s1.jpgs2.jpg

Gegužės 7 d. MEPA komanda aplankė Varėnos „Pasakos“ lopšelio- darželio vaikučius. Jiems papasakojo apie Europos Sąjungą,  paaiškino, kodėl Gegužės 9-ąją minima Europos diena. Visi kartu žaidė, mokėsi, piešė.  Buvo linksma ir smagu.

s3.jpg

Europos dienai skirti renginiai

 d4.jpg

Gegužės 7 d.- Pamokėlė apie ES  l/d „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo  grupei

Gegužės 8 d.- Orientacinės varžybos  „Ryto“ progimnazijos 8 kl. mokiniams

Gegužės 9 d.- Projektas I-II kl. mokiniams „ES ir Lietuva“. Paroda apie ES valstybes. Europos egzaminas

Gegužės 10 d.- Pilietinė iniciatyva Varėnos bendruomenei „Mes europiečiai“

Gegužės 11 d.- Susitikimas su Matuizų pagrindinės mokyklos bendruomene. MEPA veiklos pristatymas. Protmūšis „Ką žinau apie ES?“

 

MEPA komanda Valkininkų gimnazijoje

d1.jpgd3.jpg


Balandžio 23 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos MEPA komanda svečiavosi Valkininkų gimnazijoje. Buvo pristatyta 2017-2018 m. MEPA veikla ir I-III kl. mokiniams suorganizuotas protmūšis apie ES istoriją, institucijas, eurą, daugiakalbystę. Pergalę šventė komanda „Europiečiai“, kuri dovanų gavo puikų žaidimą „Europa“. Smagu skleisti informaciją apie EP ir ES.

d2.jpg


#MEPA
 #MEPALietuva


Paskaita Europos namuose

Balandžio 16 d.  Varėnos „Ąžuolo" gimnazistų grupelė lankėsi Europos namuose, klausėsi paskaitos, kurią vedė Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Politikos analitikas ekspertas Justas Klimavičius. Dalyvavo diskusijoje apie ES, jos ateitį, aktualijas. Buvo pateikti klausimai apie ES ir JK santykius po Brexit'o, naują daugiametį Sąjungos biudžetą, Europos gynybos ir saugumo politiką ir kitas sritis. Dėkojame Europos Komisijos Atstovybei Lietuvoje ir Europos namams už priėmimą ir šauniai bei informatyviai praleistą laiką!

215.jpg
#MEPALIETUVA

 

Vaizdo seminaras apie ES

Kovo 26-ąją MEPA nariai stebėjo tiesioginį vaizdo seminarą, kurį vedė VDU prof. dr. Mindaugas Jurkynas. Buvo trumpai apžvelgta ES istorija, jos veikla, iššūkiai, mūsų šalies situacija visos Europos Sąjungos kontekste. Seminaro metu pateikta informacija padės ruoštis Europos egzaminui. Gaila, kad ne visa MEPA komanda galėjo dalyvauti. Tačiau džiaugiamės, kad buvo atsakyta į keletą mūsų pateiktų  klausimų.

214.jpg

#MEPALietuva #MEPA


MEPA žinios

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos fojė yra įrengta televizija, per kurią gimnazistams skelbiama svarbi informacija. Jauniesiems ambasadoriams kilo mintis įdomiai ir prasmingai transliuoti žinias apie ES. Už tai atsakinga jaunoji ambasadorė Benita, kuri itin domisi ES naujienomis, per TV pateikia žinias ir aktualijas. Kiekvieną savaitę apžvelgiamos skirtingos temos. Džiaugiamės, kad per pertraukas gimnazistai semiasi žinių apie ES.
212.jpg213.jpg

#MEPA #MEPALietuva


MEPA sako „NE“ smurtui prieš moteris

 

Lapkričio 25 d. MEPA nariai paminėjo Tarptautinę smurto prieš moteris panaikinimo dieną. Gimnazijoje buvo surengtas meninis performansas.

mep10.jpg
#MEPALietuva 


Filmų vakaras jaunimui

 

Vasario 9-osios vakarą, Varėnos viešojoje bibliotekoje, MEPA komandos nariai dalyvavo "Filmų vakare", kur pristatė LUX kino apdovanojimą gavusį filmą "Samių kraujas" ir renginio dalyviams surengė puikią viktoriną apie ES kalbas ir daugiakalbystę.  Renginys sulaukė daug jaunimo dėmesio ir buvo puiki proga jauniesiems ambasadoriams skleisti žinią apie Europą!
m01.jpgm02.jpg
#MEPAVarėna 

 

Imigrantai Lietuvoje

Gruodžio 9 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje žmogiškųjų santykių konsultantas Ričardas Diržys - jis įgyvendina projektą, kuriuo metu skatina lietuvių toleranciją, padeda susipažinti ir užmegzti dialogą su Lietuvoje gyvenančiais pabėgėliais, vedė paskaitą apie pabėgėlių situaciją Europoje bei visame pasaulyje. Į paskaitą sugužėjo ir MEPA komanda! Sužinojome daug įdomios informacijos, reiškėme savo nuomonę ir netgi turėjome šansą padiskutuoti su Alytaus kolegijos studentais iš Indijos! Gautos žinios padės ruošiantis paskaitoms apie kultūrų įvairovę.
mepa8.jpgmepa9.jpg
 
#MEPALietuva

 

Pyragų diena

Gruodžio 6 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko jau tradicija tapusi "Pyragų diena". Jos metu gimnazistai parduoda  savo pačių ruoštus konditerinius gaminius, o surinkti pinigai keliauja į Išsipildymo akcijos fondą. MEPA projekto nariai prie šios akcijos prisidėjo su Europos Sąjungos „prieskoniais“ - žaviais keksiukais ir palinkėjimais! :)
mepa6.jpgmepa7.jpg
#MEPALietuva

 

Susitikimas su Varėnos r. savivaldybės meru A.Kašėta

Lapkričio 21 d. vyko Varėnos r. savivaldybės mero Algio Kašėtos susitikimas su aktyviu Varėnos jaunimu. Į susitikimą atėjo ir nemaža dalis MEPA narių. Su meru kalbėjomės apie projektą „Mokyklos- Europos Parlamento ambasadorės“, bendradarbiavimo su savivaldybe ir kitomis Varėnos institucijomis galimybes.

mepa5.jpg
 
#MEPALietuva

Informacinio centro įkūrimas

 

Lapkričio 13 d. gimnazijos skaitykloje jaunieji ambasadoriai įkūrė ES Informacinį centrą.

mepa4.jpg
 #MEPALietuva

 

Europos sveikos mitybos diena gimnazijoje

 

Lapkričio 8 d. gimnazijos moksleiviai dieną pradėjo sveiku užkandžiu - Europos sveikos mitybos dienos proga nuo ankstaus ryto MEPA nariai visus vaišino obuoliais! Girdėjome ne vieną gerą atsiliepimą bei padėką už pusryčius. Smagu, jog moksleiviams ir mokytojams akcija patiko. #MEPA #MEPALietuva #Sveikosmitybosdiena

mepa2.jpgmepa3.jpg