,,Ąžuolo“ gimnazijos sportininkai – Lietuvos mokyklų žaidynių vicečempionai!
2017-09-22 09:48
Vilniaus mažajame teatre vyko gražus 2016-2017 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų apdovanojimų renginys,

kurio metu Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas kartu su olimpiečiais Henriku Žustautu ir Andrejumi Olijniku apdovanojo dvidešimt vieną geriausiai žaidynėse pasirodžiusią Lietuvos mokyklą bei dvylika savivaldybių, kurių mokyklos žaidynėse pasiekė geriausius rezultatus. Džiugu, kad trečius metus iš eilės apdovanojimas įteiktas Varėnos „Ąžuolo" gimnazijai, kompleksinėje sporto šakų įskaitoje III-oje mokyklų grupėje iškovojusiai antrąją vietą. Sėkmingo gimnazijos sportininkų pasirodymo dėka apdovanojimas įteiktas ir Varėnos rajonui, kuris jau daugiau kaip dešimt metų vykstančių žaidynių istorijoje pirmą kartą savo grupėje užėmė  antrąją vietą.

Ištisus 2016-2017 mokslo metus vykusiose Lietuvos mokyklų žaidynėse III-oje grupėje varžėsi daugiau kaip devyniasdešimt Lietuvos mokyklų. „Ąžuolo" gimnazijos bendruomenė jose dalyvavo itin aktyviai - net aštuoniolika gimnazijos komandų, daugiau kaip 140 moksleivių, dalyvavo trylikoje įvairiuose šalies miestuose vykusių sporto šakų varžybų.

Varėnos „Ąžuolo" gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė pasidžiaugė, kad gimnazija trečius metus iš eilės tampa šių žaidynių vicečempionais.

Gimnazijos kūno kultūros mokytojas Jonas Žibūda pažymėjo, kad sėkmingiausiai rungtyniavo slidininkai, snieglentininkai, šauliai, rankininkai, orientacininkai, tačiau nemažai taškų į gimnazijos kraitį pelnė ir smiginio, teniso, krepšinio, svarsčio kilnojimo, turizmo, šaškių ir štangos spaudimo atstovai.

Iškilmingame Lietuvos mokyklų žaidynių apdovanojimo renginyje vicečempionų prizus bei čekį sportiniam inventoriui įsigyti atsiėmė gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė, kūno kultūros mokytojai ir aktyviausiai žaidynėse dalyvavę mokiniai.

Po apdovanojimų ceremonijos buvo paskelbta tryliktųjų 2017-2018 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių pradžia, o garbė perskaityti priesaiką apie garbingą rungtyniavimą sportininkų vardu buvo suteikta „Ąžuolo" gimnazijai. Renginyje dalyvavę olimpiečiai perdavė simbolinę estafetės lazdelę Varėnos „Ąžuolo" gimnazijai. Mokiniai, mokytojai ir teisėjai visų akivaizdoje pasižadėjo puoselėti olimpines vertybes, elgtis kilniai ir laikytis žaidynių taisyklių.

„Jau trečius metus iš eilės „Ąžuolo" sportininkai garbingai atstovauja gimnazijai ir rajonui, tačiau tikslas ateičiai išlieka tas pats - iškovoti pirmąją vietą ir užlipti ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio", - pasiryžę ąžuoliečiai.