KATASTROFŲ LAIKAS IR LITERATŪRA
2015-12-03 11:30

2015 m. lapkričio 26 d. gimnazijoje įvyko mokslinė IV klasių mokinių konferencija

KATASTROFŲ LAIKAS IR LITERATŪRA - tokia dalykinės IV klasių mokinių konferencijos, vykusios lapkričio 26 dieną Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje, tema. Jos tikslas – integruojant lietuvių literatūros ir istorijos žinias analizuoti totalitarizmo priežastis, aiškintis žmogaus pozicijų totalitarizmo akivaizdoje įvairovės priežastingumą, pristatyti epochą reprezentuojančias asmenybes bei jų kūrybą, suvokti literatūrą kaip tautos ir individo tragiškos patirties liudytoją. Tokius sunkius uždavinius mokiniams įveikti padėjo IV kl. dirbantys istorijos ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai. Galima pasidžiaugti, kad mokiniams buvo įdomi tiek pristatoma medžiaga, tiek jos pateikimas: referentai neskaitė pateikčių informacijos, o įtaigiai pasakojo ar aiškino temos aspektus. Vadinasi, dalykinės mokinių konferencijos – tinkamas, įvairias kompetencijas ugdantis mokymo(si) metodas.

Viktorija Gecevičiūtė, IVb