Konferencija ,,Mes ieškantys ir atrandantys 2017”
2017-03-23 09:40
2017-03-16 gimnazijoje įvyko rajoninė mokinių konferencija ,,Mes ieškantys ir atrandantys 2017”.

Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, A. Ryliškio pagrindinės mokyklos, Valkininkų gimnazijos, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos. Iš viso buvo perskaityta 20 pranešimų iš įvairių mokslo sričių. Kalbų sekcijoje pristatyti pranešimai apie rašto istoriją, katastrofų laikotarpio literatūros savitumą, šiuolaikinės literatūros problemas, rezistenciją lietuvių literatūroje, lietuviškus vandenvardžius. Buvo domėtasi, kas žinomus autorius skatina kurti, ko verta sava kalba; pristatytos internetinės skaitytojų bendruomenės.

Socialinių ir gamtos mokslų sekcijoje kalbėta apie savanorystę, ergonomiką, chemiją  buityje; paaiškinta valstybės ir ląstelės analogija, pristatyta rūgščių įtaka dygstantiems ir augantiems augalams, tyrinėtas vilnonių siūlų dažymas natūraliais dažikliais, pateiktas  darbas apie didžiųjų ugniažolių ekstraktų charakterizavimą ir antibakterinių savybių įvertinimą. Mokiniai tyrė ir pristatė regos higienos įtaką regėjimo kokybei, palygino gamtos mokslų mokymąsi Amerikoje ir Lietuvoje ir dar daug įdomių dalykų.

Ačiū visiems, kas noriai dalinosi atradimais.