Maršrutas Varėna- Prenzlau- Varėna
2023-06-25 09:16

Birželio 14-18 dienomis grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų viešėjo Vokietijoje, Prenzlau mieste, su kuriuo Varėną sieja ilgametė draugystė ir bendradarbiavimas.

Dvi dienas vyko veiklos Prenzlau Christa und Peter  Scherpt gimnazijoje. Pamoką vedė gimnazijos direktorius Liuger Melters: abiejų gimnazijų mokiniai kalbėjosi apie Lietuvą ir Vokietiją, diskutavo apie Europos sąjungos ateitį bei karą Ukrainoje. Vėliau mokiniai ir mokytojai dalyvavo vokiečių kalbos, politikos, chemijos pamokose ir ne tik kaip stebėtojai, bet ir kaip aktyvūs dalyviai, susipažinome su gimnazijos edukacinėmis aplinkomis, ugdymo sistema, turėjome galimybę įsivertinti panašumus ir skirtumus.

Antrą dieną „Ąžuolo“ gimnazijos teatro kūrybinė komanda lietuvių ir vokiečių kalbomis parodė literatūrinį - muzikinį kūrybinį darbą B. Sruogos „Giesmė apie Gediminą“, skirtą Vilniaus įkūrimo jubiliejui. Tai buvo sostinės įkūrimo istorijos pasakojimas bei šiandieninio Vilniaus reprezentavimas.

Pasirodymą stebėjo gimnazijos mokiniai, mokytojai, savivaldybės mero pavaduotojas Marek   Wöller Beetz,   miestų partnerių asociacijos pirmininkė Anett  Hilpert, asociacijos nariai.

Per tris vizito dienas turėjome puikią galimybę susipažinti su miestu, jo istorija, dalyvavome gamtinėje pažintinėje išvykoje į raguočių fermą, tyrinėjome senojo malūno paslaptis ir eksponatus, lankėmės ir grožėjomės miesto kultūrinėmis ir poilsio erdvėmis, susitikome su techninės pagalbos centro vadove Ilona Köster ir jos vadovaujamų savanorių darbu.

Mus pasitiko ir išlydėjo Prenzlau meras  Henrik Sommer. Regis, užsimezgęs dviejų gimnazijų bendradarbiavimas turi ateitį.