Paminėjom Lietuvos žydų genocido ir aukų atminties dieną
2017-10-04 22:22
Kiekvienais metais rugsėjo 23  paminime Lietuvos žydų genocido ir atminties dieną.

Ši diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. rugsėjo 23 d., kai didžioji dalis kalinių buvo sušaudyti Paneriuose, kiti  išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.

Tarptautinės komisijos pakviesta grupė mokinių, lydima istorijos mokytojų R. Jasevičienės ir V. Samulevičienės vyko į Panerius, kur kartu su mokiniais iš įvairių Lietuvos mokyklų dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“. Pagarbą nekaltai žuvusioms aukoms jie atidavė praėję atminties keliu nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo, kur ir  vyko atminimo renginys. Mūsų gimnazistai L. Būda ir E. Radevičius skaitė buvusio Vilniaus geto kalinio, išgyvenusio holokaustą Stanislovo Rubinovo, prisiminimus. Mokiniai iš akmenų sudėjo Lietuvos žemėlapį, kuriame buvo pažymėta ir Varėna (Aran). Gimnazijos mokiniams buvo suorganizuota ekskursija Panerių memoriale ir po renginio dar turėjom išskirtinę progą apsilankyti Vilniaus sinagogoje.

Istorijos mokytojos su II klasių mokiniais vyko į masinę žydų kapavietę netoli Senosios Varėnos, kur 1941 m. rugsėjį naciai sušaudė 841 žydą. Ten mokiniai pagerbė aukas ir dalyvavo netradicinėje pamokoje ,,Varėnos žydų gyvenimas ir tragedija“.