Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“
2023-10-09 14:20

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ji minima nuo 1994 m. ir susijusi su Vilniaus geto likvidavimu, kai dalis geto  gyventojų buvo nužudyti, o dalis – išvežti į nacių koncentracijos stovyklas. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau 20 metų inicijuoja šios dienos paminėjimus mokyklų bendruomenėms. Mokiniai turi suvokti, kad masinis žydų žudymas nėra tik Paneriai ar Kauno IX fortas. Masinių žydų žudynių vietų Lietuvoje yra ir daugiau. Rugsėjo 26 d. II klasių mokiniai su mokytojomis V.Samulevičiene ir D.Celencevičiene vyko į žydų žudynių vietą Ežeriekų miške, kur buvo sušaudyti Varėnos ir aplinkinių miestelių žydai. Čia jiems buvo pravesta netradicinė istorijos – pilietiškumo pamoka.