Pradedama įgyvendinti nauja neformalaus suaugusiųjų švietimo programa „Gera nuotaika gera dalintis“
2023-06-22 15:19

Programos idėjos autorius ir vykdytojas – asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“.

Partneriai – Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija, Varėnos sporto centras, Varėnos švietimo centras.

Dalyviai – Varėnos trečiojo amžiaus universiteto studentai, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojai  bei kiti rajono suaugusieji, kuriems patinka naujos patirtys.

Tikslas –  Plėtoti asociacijos „Varėnos TAU“ klausytojų ir „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojų bendrąsias kompetencijas reikalingas asmens savijautos gerinimui, emocinės sveikatos stiprinimui bei „perdegimo“ darbe sindromui išvengti.

Uždaviniai – Suteikti tikslinei grupei žinių apie savijautos įtaka emocinei ir fizinei asmens sveikatai.

Išbandyti emocijų pažinimo ir valdymo, fizinio aktyvumo, piešimo, kvėpavimo dainuojant,  santykio su savimi ir aplinka kūrimo technikas gerinančias savijautą ir formuoti jų taikymo gebėjimus.

Padėti atrasti savo vietą bendruomenėje per savanorystę kaip saviraiškos ir bendrystės formą.

Programos trukmė – 70 kontaktinių valandų. Visas turinys suskirstytas į 5 modulius.

Pirmas modulis „Emocijų pažinimas ir valdymas kuriant santykį su savimi ir aplinka(trukmė - 10 val.),   antras - „Žmogaus santykio su gamta kūrimas“ (trukmė - 15 val.), trečias - „Fizinis aktyvumas“ (trukmė 16 val.), ketvirtas - „Kvėpavimo ir piešimo technikos emocijoms valdyti“ (trukmė – 24 val.), penktas - „Esu reikalingas“ (trukmė – 5 val.). Suteikiama galimybė pačiam besimokančiam rinktis vieną arba kelis modulius.

Finansuoja – Varėnos rajono savivaldybė, asociacija „Varėnos trečiojo amžiaus universitetas“ ir patys dalyviai.

Kontaktai pasiteirauti: Janina Šimelionienė, Varėnos TAU prezidentė, janinasimelioniene@gmail.com, tel.: 8 698 81 205;

Kęstutis Pigaga, Varėnos TAU valdybos narys, Varėnos švietimo centro direktoriaus pavaduotojas, tel.: 8 616 90 760