Šauliai tradiciniame bėgime ,,Gyvybės ir mirties keliu“
2016-01-15 14:32
Vilniuje vyko XXV tradicinis tarptautinis bėgimas ,,Gyvybės ir mirties keliu", skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę atminti.

. Bėgimas pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir nuo tada vyksta kasmet.

Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Bėgimo dalyviai šeštadienio vidurdienį startavo nuo Antakalnio kapinių, kur prieš tai buvo padėtos gėlės ant 1991 m. žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Bėgikai finišavo prie Televizijos bokšto, Sausio 13-osios gatvėje. Šis bėgimas ne varžybos, jame nesiekiama išaiškinti nugalėtojų ir prizininkų. Visiems, kurie sėkmingai įveikė 9 kilometrų nuotolį nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, buvo įteikti atminimo medaliai.

Tarp 4300 dalyvių buvo ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos jaunieji šauliai.