„ERAZMUS+“ PROJEKTAS „MUZIKOS SUVIENYTI“
2015-11-03 11:03
Norime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijos mokytojams bei mokiniams teko dar viena galimybė patirti tarptautiškumą ir muzikuoti kartu su kitų šalių mokiniais bei mokytojais.

Praėjusiais mokslo metais parengtas „Erasmus+“ tarptautinis strateginės partnerystės projektas „Muzikos suvienyti“ („UNITED IN MUSIC“) gavo Europos Sąjungos finansavimą. Kartu su mūsų mokykla projekte dalyvaus mokiniai bei mokytojai iš skirtingų Europos geografinių regionų: prancūzai – iš Vakarų, rumunai – iš Rytų, lietuviai – iš Šiaurės bei italai – iš Pietų.

Tai muzikinis projektas, kuris tęsis dvejus metus. Jo metu 13-17 metų gabūs muzikai mokiniai iš Europos šalių susipažins su savo krašto liaudies muzika, sužinos apie projekto partnerių folklorinės muzikos palikimą naudodamiesi pačių sukurtu projektiniu tinklalapiu, diskutuodami, kartu repetuodami bei gyvai atlikdami autentiškas ir aranžuotas liaudies dainas. Mokytis aranžuoti  partneriai vyks į Sardiniją (Italija). Mokiniai parengs koncertus Prancūzijoje ir Lietuvoje bei išleis kompaktinę plokštelę, kurioje bus įrašytos 12 liaudies ir 4 aranžuotos dainos.

Muzikos ir įvairių instrumentų, užsienio kalbos bei informatikos mokytojai padės mokiniams įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

Mes, projekto mokytojai, tvirtai tikime, kad mūsų mokiniams, kaip būsimiems aktyviems Europos piliečiams, yra svarbu domėtis ir pažinti kitas kultūras, suvokti ir mokėti priimti skirtumus. Šiuo projektu skatinsime būtinus šiuolaikinėje visuomenėje įgūdžius – mokinių kūrybiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, užsienio kalbų vartojimą.

Kristina Volungevičienė

Projekto koordinatorė