„KINO RITĖS 2015”
2015-10-23 11:40

,,KINO RITĖS 2015” – Varėnos 14-29 metų jaunimo mėgėjiškų trumpametražių kino filmų konkursas

Spalio 21 d. 17 val. Varėnos kultūros centro kino salėje vyko rajono 14 - 29 metų jaunimo mėgėjiškų trumpametražių kino filmų konkursas „KINO RITĖS 2015”. Konkursas „KINO RITĖS 2015” – tai viena iš projekto „Varėnos kraštas – jaunimui, jaunimas – krašto pažangai” veiklų.

Konkurso tikslas suburti Varėnos jaunimą kūrybinei veiklai, per kurią atsiskleistų jų pasaulėjauta ir požiūris į gimtojo krašto sociokultūrinę panoramą.

Konkursą „KINO RITĖS 2015” įspūdingai pradėjo ką tik dienos šviesą išvydusios šokio teatro laboratorijos „45°” kolektyvas: Regita Navickaitė, Evelina Stonytė, Jovita Krivaitė ir Meida Markevičiūtė. Šokio teatro laboratorijos „45°” įkūrėja, choreografė ir meno vadovė Daiva Pelėdaitė.

Konkurse buvo pristatyti 4  trumpametražiai  filmai:

Simo Krušniausko filmas „Gyvenimas – ilga, prasminga pamoka” (trukmė 4 min.), Monikos Kubelevičiūtė ir Karolinos Skamarakaitės filmas „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis” (trukmė 5 min.), kūrėjų komanda – Augustinas Galinis, Kristina Jakavonytė, Jovita Krivaitė, Orinta Krivaitė – pristatė dokumentinį filmą „Mokyklos uniformos“ (trukmė 5 min.), filmą „Pabudimas” (trukmė 8 min.) kūrė 10 narių: Evelina Stonytė, Laurynas Būda, Tadas Raulušaitis, Karolina Pavilonytė, Meida Bačinskaitė, Ugnė Martusevičiūtė, Meda Markevičiūtė, Paulius Karlonas, Orinta Krivaitė ir Greta Valasinavičiūtė. Šaunusis dešimtukas už muziką dėkoja Aidui Tamulevičiui ir Aurelijui Kauneckiui.

Vertinant filmus buvo atsižvelgta į temos aktualumą ir atskleidimą, techninį išpildymą: vaizdo, garso, montažo, operatoriaus darbo kokybę, režisūrinius sprendimus dėl vaizdo ir garso efektų, kt. Taip pat svarbūs kriterijai – kūrybinė vertė ir filmo medžiagos autentiškumas, filmo patrauklumas žiūrovui.

Jaunuolių darbus vertino kompetentinga komisija:

Komisijos pirmininkas Edvinas Slipkauskas – kino filmų, video klipų kūrėjas, fotomenininkas, aktyvus jaunimo kino konkursų dalyvis ir laureatas.

Dovydas Žilinskas – Varėnos kultūros centro kino ir garso operatorius, jaunimo renginių kuratorius ir dalyvis.

Alvyra Brūzgienė – „Varėnos Ąžuolo” gimnazijos mokytoja, jaunimo kūrybinių projektų iniciatorė, organizatorė, projekto „Mokausi iš kino” „Kino buso” dirbtuvių Varėnoje iniciatorė.

Janina Šimelionienė – Varėnos švietimo centro direktorė, projekto „Varėnos kraštas – jaunimui, jaunimas – krašto pažangai” koordinatorė.

Komisijos sprendimu, diplomais apdovanoti visi kūrėjai ir komandos. Diplomai ir suvenyrai atiteko:

už kūrybinę vertę – Simui Kriušniauskui (kino filmas „Gyvenimas – ilga, prasminga pamoka”);

už temos originalumą – Monikai Kubelevičiūtei ir Karolinai Skamarakaitei  („Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis”);

už temos atskleidimą – Kristinai Jakavonytei, Augustui Galiniui, Jovitai Krivaitei, Orintai Krivaitei (kino filmas „Mokyklos uniformos”).

Absoliutaus laimėtojo diplomas, suvenyrai ir pakvietimai į kino filmą atiteko komandai „Jūs grokit!!!”: Evelinai Stonytei, Laurynui Būdai, Tadui Raulušaičiui, Karolinai Pavilonytei, Meidai Bačinskaitei, Ugnei Martusevičiūtei, Medai Markevičiūtei, Pauliui Karlonui, Orintai Krivaitei ir Gretai Valasinavičiūtei.

Žiūrovų balsas taip pat atiteko šiai komandai.

Renginį vedė  Kristina Jakavonytė ir Augustinas Galinis.

Padovanota daug nepamirštamų kadrų. Naujų kino idėjų lauksime kitais metais!

Renata Bakulienė